Ako si založiť Facebookovu stránku

Lead sk online marketing- Ako si zalozit Facebookovu stranku

Mať vlastnú stránku na facebooku dokáže priniesť pre podnikanie veeeľmi veľa prínosov, to vieme dnes už všetci. Častokrát s jej vytvorením poveria firmy niekoho skúsenejšieho, kto to samozrejme nerobí prvýkrát, stránku vytvorí za pár minút a dokáže sa o ňu efektívne starať z hľadiska jej obsahu i propagácie.

Ako sa však vynájsť v situácií, keď nikomu svoje “splnomocnenie” vytvoriť stránku na facebooku neudelíme? Samozrejme, že nejde o nič zložité. Internet je zázrak, ktorý všetko vie, všade bol a všetko videl. To platí aj pre návody o facebook stránkach, ktoré ho zaplavujú. Od foto návodov, cez videá až po praktické tútorialy, zohnať sa dá v každej podobe. Zhrňme si teda to najzákladnejšie, čo viete zvládnuť aj keď ste podobnú skúsenosť ešte nemali a stránku zakladáte prvýkrát

Musíte mať svoj osobný profil?

Áno alebo aj nie. Prvou možnosťou sa budeme riadiť pre tentokrát a do budúcna budeme vedieť, že existuje aj možnosť, kedy nemusíte byť prihlásený cez svoj facebook, aby ste mohli spravovať stránku.

Krok číslo dva

Dá sa podniknúť dvomi spôsobmi, ten jednoduchší je preklik priamo na nasledujúci link https://www.facebook.com/pages/creation/ po prihlásení v hornej lište klikneme na ikonku šípky smerujúce nadol, ktorá je úplne na pravej strane a po rozbalení ponuky vyberieme “vytvoriť stránku/create page”.

Poďme zvoliť typ stránky. Zakladáme ju pre firmu, produkt alebo pre komunitu, či verejne známu osobnosť? Zvolíme si typ stránky a Facebook sa nás opýta ako ju chceme pomenovať a do akej kategórie ju zaradíme. Nič zložité a navyše, všetko možno kedykoľvek neskôr zmeniť.  Po zvolení kategórie nabehnú rôzne doplňujúce políčka, ktoré sa líšia v závislosti od vášho výberu kategórie. Napríklad si zvolíme kategóriu “miesta firma”, tak sa nás Facebook pýta na mesto jej sídla, ulicu, poštové smerové a telefónne čísla.Telefónne číslo nie je povinný políčkom na vyplnenie.

Pridať, či nepridať profilovú fotku?

Profilovka stránky je ďalšia počiatočná záležitosť pri jej zakladaní, tento krok možno preskočiť, avšak všetci vieme, že kvalitný obsah predáva a stránka bez profilovky nie je vždy najlepšia možnosť. Po profilovej nasleduje možnosť pridať titulnú fotku, rovnako tak, i to je preskočiteľný krok.

Rýchlo a bezbolestne sa toto všetko dá zvládnuť za 5 minút. Všetky informácie, názov i profilovka s titulkou sa dajú kedykoľvek v priebehu trvania stránky meniť. Stránka je na svete a rozhodnutie, či investujete do jej starostlivosti svoj čas a energiu vy alebo tým poveríte niekoho ďalšieho je na vás.